24.8.2019 20:00 hodin


Aktuality

05.09.2019

O Fontáně napsali v Benešovském deníku

Jednou z mediálních ozvěn 14. ročníku Hasičské fontány v Ratměřicích  je článek v Benešovském deníku.

Čtěte ZDE.


03.09.2019

Jak vypadá fontána z nebe?

Fontánu tak, jak ji divák neuvidí zachytil Jirka Jakubka kamerou svého dronu. Jako první vám představujem provedení skladby The Sound of Silence, která zazněla ve třetáí části představení. A slibovaný perutýn? To je sestava hned na začátku (takové to slunce :-)), kterou jsme letos použili poprvé.


28.08.2019

Fotogalerie Jirky Jakubky

Kameraman a fotograf Fontány 2019 Jirka Jakubka se s námi poděli o první snímky úspěšného 14. ročníku.15.08.2019

Známe program XIV. ročníku Fontány

Hudební program letošní světelné a vodní show je na světě! Rockové ladění fontány vyzni zejména ve druhé a třetí části, kdy ztvárníme české kapely Stromboli, Dymytry či Harlej, ale i zahraniční legendy Pink Floyd, Queen a Iron Maiden, jejichž skladbu vedle proudnic doprovodí ohňostroj. Klasickou část zahájí pilotní píseň z filmu Počátek a poté dostane prostor český velikán A. Dvořák. Jako předskokané opět dostanou šanci na 4 písničky děti z kroužku mladých hasičů. A na přídavek jsme také připravení:-).


14.08.2019

Fontánu podpoří paní hejtmanka

Letošní ročník Hasičské fontány bude mít vzácnou návštěvu v podobě paní hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové. Zároveň bude organizace naší akce podpořena z Fondu hejtmanky SK. Děkujeme.


12.08.2019

Také Fontána 2019 má svou skladbu

Živá vystoupení mladých ratměřických hasiček nebudou chybět ani při 14. ročníku. Veronika Lišková předvede svou klavírní skladbu a poté ji doplní zpěvačka Vendula Matoušková a společně budou interpretovat Krylovu Nevidomou dívku. To všechno s přímým přenosem na vodní clonu a samozřejmě vodním doprovodem dvanácti ratměřických hasičů s proudnicemi.


27.05.2019

Plakát na Fontánu 2019

Představujeme plakát na Hasičskou fontánu 2019 v Ratměřicích, stejně jako v předcházejících letech ho vytvořila firma Astron Print. Brzy budete také moct v plenéru spatřit bannery a PR kampaň se spustí od podlahy.


07.05.2019

Jaká bude Fontána 2019?

Termín Ratměřické fontány je již známý - proběhne opět poslední prázdninovou sobotu 24. 8. 2019. Samozřejmě již také ladíme hudební program a můžeme prozradit, že choreografii hasičů bude tentokrát doprovázet rocková muzika české i zahraniční provedience. Pozvat tedy můžeme na klasické rockové opusy například od skupin Stromboli, Queen či Iron Maiden. Ono je to nasnadě - v roce 2019 slaví SDH Ratměřice 90 let od svého založení a ratměřičtí hasiči jsou samozřejmě rockeři:-).


15.12.2018

Jak se nasvětluje voda?

Jedním ze zásadních členů realizačního týmu ratměřické fontány je osvětlovač Pavel Kotlík. Rozhovor s ním o problematice osvětlování vodních proudů fontány otskl odborný časopis Světlo. Dozvíte se v něm spoustu zajímavých detailů ze zákulisí vodní a světelné šou.


12.09.2018

Článek Vladimíra Vondrejse pro Votické noviny

Ratměřická fontána zasnoubená s výročím naší státnosti

 Předpověď počasí v Ratměřicích byla tentokrát nevábná. Člověk si po jejím přečtení v chytrém telefonu nechtěně vzpomněl, že prozatím z důvodu deště odpadla „Fontána“ jen jednou. Teď se to možná stane podruhé. Vzpomínám si, že tehdy jsme se do rozestavěných kulis dostavili jen dva. Procházeli jsme se pod deštníkem a doufali jsme, že když už nepřišel další divák kromě nás, snad se objeví alespoň jeden optimisticky laděný pořadatel. Ale nestalo se. Nebyl tu nikdo, kdo by nám tehdy řekl: „Běžte domů, dnes to opravdu nepůjde“. A tak jsme odešli asi za půl hodiny sami.

Přečtěte si více

Kudyznudy.cz - tipy na výlet