24.8.2019 20:00 hodin


Aktuality

27.05.2019

Plakát na Fontánu 2019

Představujeme plakát na Hasičskou fontánu 2019 v Ratměřicích, stejně jako v předcházejících letech ho vytvořila firma Astron Print. Brzy budete také moct v plenéru spatřit bannery a PR kampaň se spustí od podlahy.


07.05.2019

Jaká bude Fontána 2019?

Termín Ratměřické fontány je již známý - proběhne opět poslední prázdninovou sobotu 24. 8. 2019. Samozřejmě již také ladíme hudební program a můžeme prozradit, že choreografii hasičů bude tentokrát doprovázet rocková muzika české i zahraniční provedience. Pozvat tedy můžeme na klasické rockové opusy například od skupin Stromboli, Queen či Iron Maiden. Ono je to nasnadě - v roce 2019 slaví SDH Ratměřice 90 let od svého založení a ratměřičtí hasiči jsou samozřejmě rockeři:-).


15.12.2018

Jak se nasvětluje voda?

Jedním ze zásadních členů realizačního týmu ratměřické fontány je osvětlovač Pavel Kotlík. Rozhovor s ním o problematice osvětlování vodních proudů fontány otskl odborný časopis Světlo. Dozvíte se v něm spoustu zajímavých detailů ze zákulisí vodní a světelné šou.


12.09.2018

Článek Vladimíra Vondrejse pro Votické noviny

Ratměřická fontána zasnoubená s výročím naší státnosti

 Předpověď počasí v Ratměřicích byla tentokrát nevábná. Člověk si po jejím přečtení v chytrém telefonu nechtěně vzpomněl, že prozatím z důvodu deště odpadla „Fontána“ jen jednou. Teď se to možná stane podruhé. Vzpomínám si, že tehdy jsme se do rozestavěných kulis dostavili jen dva. Procházeli jsme se pod deštníkem a doufali jsme, že když už nepřišel další divák kromě nás, snad se objeví alespoň jeden optimisticky laděný pořadatel. Ale nestalo se. Nebyl tu nikdo, kdo by nám tehdy řekl: „Běžte domů, dnes to opravdu nepůjde“. A tak jsme odešli asi za půl hodiny sami.

Přečtěte si více

31.08.2018

Nad Laznou zněla také Smetanova Vltava

Zřejmě nejhranější česká klasická skladba  - Smetanova Vltava zazněla i v programu 13. ročníku Hasičské fontány v Ratměřicích. Ještě aby tomu tak nebylo, vždyť ratměřičtí hasiči pojali svou unikátní akci jako poctu stému výročí naší republiky. A jak ztvárnili pouť nejdelší české řeky od pramene k soutoku? Na to se můžete podívat na videu M. Brdka. 29.08.2018

Reportáž na radiu ČR - Region

Reportérka radia Český rozhlas -  Region Věra Hájková navštívila Hasičskou fontánu 2018 a natočila o ní pěknou reportáž. Uslyšíte v ní režiséra a choreografa představení Františka Voříška a osvětlovače Pavla Kotlíka.


29.08.2018

Jak se chystala Fontána 2018

Dvorní fotograf naší fontány J. Jakubka pořídil i hezké záběry z příprav scény a zkoušek samotného představení. Už víte, proč je Lazna naší srdeční záležitostí:-)?


29.08.2018

Fotogalerie z dronu

Pro nás zatím netušené možnosti fontány zachytil z výšky J. Jakubka svou copterou. Je to určitě zajímavé podívání.


28.08.2018

Fotogalerie 2018

Na stránkách obce Ratměřice si můžete prohlédnout fotografie, které zachytili Jirka a Adam Jakubkovi.


28.08.2018

Ohlasy v médiíích

Hasičská fontána v Ratměřicích za svou bohatou historii přilákala slušný mediální zájem. Reklamu na 13. ročník jste tak mohli vidět na Déčku ČT, zaslechnout v rádiích, či si přečíst v regionálních novinách. Nyní přinášíme ohlasy zveřejněné v internetových médiích. Přečtěte si články na webu Českého rozhlasu - Region a Benešovského deníku.